Beskidy Ultra - Trail®
Beskidy Ultra - Trail®

Trackery GPS do wynajęcia

Ponownie zachęcamy Was do zaopatrzenia się w trackery! 

 

BUT305 jest śledzony przez cały czas trwania biegu dzieki trackerom GPS. Zawodników mamy jak na dłoni i my, i ich rodziny. Wiemy, że emocje towarzyszące oglądaniu ich są zawsze ogromne! Śledzenie 'naszej kropki' jest bardziej pasjonujące niż niejeden mecz polskiej reprezentacji ;P

Trackery dla BUT305 są obowiązkowe i przydzielone każdemu Zawodnikowi.

 

Jeśli biegniesz BUT 60 / 90 / 130  i  chciałbyś również otrzymać trackera - czasem rodzina chce śledzić, czasem znajomi a czasem na warunkowym lub przepustce Pan kurator chce wiedzieć gdzie się człowiek znajduje...., wówczas można sobie wynająć takiego trackera i dać się zobaczyć.

Za naszym pośrednictwem wynajmujecie trackery - nie od nas ale od firmy 'Legends Tracking' wprost. My nie zarabiamy tylko umożliwiamy.

Trackery są bardzo dokładne i sprawdzone. Testował je STUMILAK . Nawet jeśli Wy będziecie gdzieś we mgle to inni i tak Was ujrzą. Bezpieczniej i chyba też ciekawiej.

Piszcie maile na adres: beskidyultratrail@gmail.com  i rezerwujcie bo musimy to wiedzieć wcześniej - trackery przyjadą do nas z Belgii.

Koszt wypożyczenia to 15 EUR (płatne w walucie lub w PLN - szczegóły w mailu zwrotnym) a na zgłoszenia czekamy tylko do 22 Września! 

Już 2 dni przed imprezą udostępnimy link do strony Legends Tracking - gdzie do koloru kropki będą już przypisane Nazwiska zaopatrzonych w GPS-y.

 

 

! UWAGA !

Tylko do 20 Września możesz zmienić swój dystans jeszcze przed startem bądź, w przypadku kontuzji lub innych zdarzeń losowych, wprowadzić na swoje miejsce innego startującego.

 

Informacja ważna dla spóźnialskich. Rejestracja i wpłata dokonana po 15 Września nie gwarantuje pełnego pakietu startowego.

Może nie wystarczyć dla Ciebie medalu, koszulki lub mapy.

 

I niestety nawet najpiękniejsze oczy nie pomogą ....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszulka na 5-cio latkę BUT-a

Dziś smutnawo za oknem, pewnie nie wszystkim chciało się wyjść potruchtać.

Jest to, jak zapewne wiecie, doskonała okazja by poplotkować o trendach. A ponieważ niezłe z nas modnisie (zwłaszcza direttore uwielbia się przebiereać w wymyślne fatałaszki) to pomyśleliśmy, że przy Niedzieli, żeby trochę zagłuszyć wyrzuty sumienia z powodu 'nieodbytego' treningu, albo żeby tak zwyczajnie, jak Psiapsiółki sobie popitolić, postanowiliśmy odsłonić el prezento.

W sensie zaproponujemy haute couture kolecja jesień 2017. 
Oto więc, BUT koszulka. 
Dla objaśnienia : to 5 (słownie: piąty) BUT, więc i 5 log (lóg,logo??? cholera wie jak się to odmienia a dirretore to tylko anglista - pięć razy jest logo BUT, uff..) 
I jak , styknie? 
Jak nie, to trzeba będzie zakupić pasujące spodnie, buty, torebkę i styknie. Tak czy siak będzie na pewno wesoło. 
Zdrowie na budowie śle - EKIPA

 

 

 

Odprawa techniczna

Już za chwileczkę, już za momencik ....
Piątek z Pankracym zacznie się kręcić
Kręcić się będzie Pankracy z Panem
Czy wszystkie buzie już roześmiane ?

Dziś, w Piątek, Pankracy opowie piękną historyjkę o odprawie :)
Wielu z Was pisze z pytaniami czy jest ona obowiązkowa jednocześnie zapytując z ironicznym

'a ciekawe jak sprawdzicie obecność?
Pankracy odpowiada:
Otóż to rzeczywiście ciekawe bo nie sprawdzimy. To oczywiste tak samo jak to, że jak ktoś nie przyjdzie to nie będzie u mamy ani u Pani. 
Odprawa jest dla WAS. My nie biegniemy tylko wylegujemy się w bazie (no prawie) czekając, aż se pobiegacie. 
ALE: my wiemy wszystko o trasie, my wiemy dużo o pogodzie i my odpowiadamy na pytania a także poprzypominamy o tym i owym. 
Więęęęęęęęc - na złość mamie możecie sobie odmrozić uszy a na złość nam nie przyjść na odprawę ale mimo to mówimy, że jest ona obowiązkowa bo chcemy żebyście usłyszeli wszystko przed startem. Jeśli kogoś mają za to wylać z roboty to wiadomo świat się nie skończy a wilcy nie zjedzą ale lepiej być. Zawsze to okazja do luźnego spotkania z nami i innymi Biegaczami, nie ? ;)

 

Noclegi

Jeśli właśnie zorientowaliście się, że chcielibyście zabrać ze sobą rodzinę i Przyjaciół a nie macie ich gdzie przenocować - Miasto Szczyrk przychodzi z pomocą i przygotowało dla Was informację z dostępnymi jeszcze pokojami w Szczyrku.

Szczegóły znajdziecie w zakładce INFO-Noclegi. Nie czekajcie na ostatni moment

 

 

 

 

Przypominajki...

W związku z zalewem pytań - prezentujemy cykl krótkich przypominajek pt.

'co muszę wiedzieć zanim przyjadę, żeby nie było lipy' a dotyczących wyposażenia obowiązkowego, regulaminu i naszych wymagań:

1. Numero uno to KUBEK. W sensie swój. 

Pytań na ten temat jest tyle ile jego odmian więc ostatecznie rozstrzygamy:
Można mieć specjalny ultra, emaliowany, plastikowy, bidon, po kawie z Maca z rana, filiżankę od babci , obciętą butelkę, czaszkę przodka i generalnie cokolwiek co WAM umożliwi spożycie płynu chłodnego lub ciepłego bo my na punktach nie bedziemy mieli ŻADNYCH kubków. Powodów jest parę ale najistotnieszy dla Was moi mili jest ich skutek. Wniosek - BEZ KUBKA NIE NALEJESZ DO DZIUBKA

2. Numero dwa to KURTKA

W związku z aurą - dominującym, że się tak wyrażę nurtem zdaje się być odzież a głównie pytanie czy kurtka supertex aqua minimalist firmy Trailsuper jest wystarczająca.
Otóż odpowiedź jest jedna: NIE MAMY POJĘCIA. Niestety (lub na szczęście) nie posiadamy sklepu, nie prowadzimy VLOGA modowego i raczej nie jesteśmy jutuberami (cokolwiek to oznacza) sprzętowo- trendowymi więc się nie znamy. W regulaminie napisaliśmy: kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa zakładając, iż pakując się w góry na parę do parudziesięciu godzin w jesienny poranko/dnio/wieczór/noc dobierzecie coś co JEST wodoodoporne i wiatroodporne. Oznacza to, że to coś ochroni Was przed przemoczeniem (przynajmniej do czasu) i przewianiem. Nie dbamy o najnowsze texy, supery, minima itp. Nie znamy się na ilości mm oddychalności czy przepuszczalności!! Sami gonimy w podgumowanej kurtce z Deca za 49PLN, która nie oddycha ale i nie przemaka. A są sytuacje kiedy to drugie jest o niebo ważniejsze od pierwszego. A i tylko Z kapturem! Zakładamy też, że BUT (choć to naprawdę niesamowita impreza) nie będzie Waszym jedynym biegiem górskim w życiu, ani też (mimo, że jest naprawdę trudny) Waszym ostatnim, dlatego jeśli nawet jest to naprawdę pierwsza impreza, na którą musicie de facto KUPIĆ taką kurtkę to na bank użyjecie jej jeszcze nie raz nie tylko na imprezach ale i w czasie samotnych wypadów.
Szanowni Przyjaciele, kupcie więc coś co spełnia kryteria i co WAM się przyda!

3. Numero trzy CZOŁÓWKA

Niektórzy strasznie się frasują jednym z zapisów regulaminu. Mianowicie, (a niejeden już pytał: po co???), należy mieć na pokładzie czołówkę i zapas baterii lub zapasową czołówkę. No dobra, PO CO?
Mimo, że wiemy, iż widzicie jak koty w nocy i w zasadzie te czołowki to dla nas są żebyśmy widzieli gdzie jesteście, to gdyby jednak wśród Was trafił się ktoś kto nie do końca KAŻDY kamień widzi w nocy i akurat jemu by się taka czołówka przydała to własnie po to one są. A ponieważ to tylko przedmioty i jak mawiał jeden znajomy na każdą awarię 'złośliwość rzeczy martwych' to żeby ta złośliwość Wam nie zaszkodziła macie zapas. Niezależenie czy lecicie 'tylko 60' i na bank zdążycie przed zmierzchem. Bo co będzie jak nie zdążycie? (BUT40 nie musi mieć czołówki)

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podobnie jak w poprzednich latach, w tym roku również będzie nam towarzyszła czerwona ekipa Pokojowego Patrolu. Wiemy, że dadzą się z siebie wszystko by umilić Wam pobyt na Zawodach i zminimalizować trudy na szlakach. 

 

             

               

 

Pokojowy Patrol to Wolontariusze, którzy pomagają we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez Fundację: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Każdy z nich przeszedł kilkudniowe szkolenie w Uniwersytecie WOŚP w Szadowie-Młyn.

W zakres szkolenia wchodzą m.in.: zajęcia z pierwszej pomocy (wg wytycznych American Heart Association), kurs członka służb informacyjnych na imprezach masowych oraz zajęcia survivalowe i integracyjne.

Dzięki nim członkowie Pokojowego Patrolu są profesjonalne przygotowaną i zgraną ekipą, znakomicie radzą sobie z zadaniami służb informacyjnych m.in na takich imprezach jak Festiwal Przystanek Woodstock czy na wielu innych wydarzeniach sportowych i artystycznych.

Wolontariusze WOŚP w organizacji BUT-a pomagają od pierwszej edycji. Podczas biegu będą pomagać uczestnikom oraz zabezpieczać punkty kontrolno – żywieniowe.

Pokojowy Patrol to wspaniała przygoda. Jeśli chcesz dołączyć do grona Patrolowców – zajrzyj na stronę: http://www.wosp.org.pl/ oraz na facebooka: www.facebook.com/pokojowypatrol.

Gdy już izo nie da rady...., żel i baton nie pomoże, Ty na Salmopolu właśnie, dystans ciągle zmienić możesz

Dziewięćdziesiąt dziś nie siedzi? sto trzydzieści nie da rady?  

Nie wyszydzą Cię sąsiedzi - Endo nie obwieści zdrady.

Nie Twój dzień? - To zmień na mniej !! 

 

Pamiętajcie!

Zawodnicy BUT 90 tylko na Salmopolu mogą podjąć decyzję o zmianie dystansu na BUT60 - wciąż będąc klasyfikowanymi (45km trasy).

Zawodnicy BUT 130 tylko w Brennej mogą podjąć decyzję o zmianie dystansu na BUT90 - wciąż będąc klasyfikowanymi (35km trasy).

Uwaga: zamiana nie działa w odwrotną stronę tj. np z 90 na 130 !

Zawodnicy podejmujący decyzję o zmianie dystansu będą klasyfikowani normalnie ale muszą swą decyzję bezwględnie zgłosić w punkcie Pomiaru Czasu przed wyruszeniem w dalszą drogę! 

Już 28 Września wystartuje najdłuższy i najtrudniejszy bieg tegorocznych Zawodów, BUT305 Challenge. W tym roku z dystansem 305km zmierzy się 35 Zawodników a wśród nich, ponownie tylko jedna kobieta i ponownie będzie to Ola. Ponadto mamy aż 4 Obcokrajowców - dla nich, nie znających języka, wyzwanie jest jeszcze trudniejsze.

Na liście obok Zwycięzców mamy też weteranów startujących już po raz czwarty w Challengu. A różnica wieku między najstarszym i najmłodszym Zawodnikiem jest, uwaga, 40lat!  

Każdy kilometr ich zmagań będziemy oczywiście śledzić dzięki trackom GPS 'Legends Tracking' 

A jak to było w poprzednich latach? :) poniżej trochę wspomnień

******************************************************************

Ekipa BUT Challenge 260 z roku 2016

- wystartowało 21 Zawodników w tym ponownie tylko jedna Kobieta - Ola

Wyzwanie w limicie 64h ukończyło aż 6 Zawodników. Emocje były ogromne! 

W pięknym stylu zwyciężył Kamil Klich, na 2 pozycji ex aequo: Rafał Fałowski i Tadziu Podraza a na msc 3, startujący po raz 3 - Przemek Dygdoń. Pozycję 4 zajęli ex aequo Eugeniusz Bernacki i Roman Trzcieliński

 

 

 

         

         

***********************************************************************************

Ekipa BUT Challenge 260 z roku 2015 

- wystartowało 15 Zawodników w tym jedna Kobieta - Ola


Zwycięzcą został Bartek Karabin, który w pięknym stylu wpadł na Metę

 z czasem 56h:12min:27 sek !!! Tym samym postawił poprzeczkę dla przyszłych Challengerów jeszcze wyżej !

 A wyglądał prawie jakby się wogóle nie zmęczył..... Karabin vel Monster !!

 Tuż za Bartkiem - jako drugi Finisher do Mety dociera Tadziu Podraza z czasem 63h:02min:13sek

 Adaś Prończuk i Rafał Koszyk jako dwie kolejne osoby docierają do Mety - niestety już poza limitem czasu.

Przeżywaliśmy z nimi każdy kilometr...  - Panowie! dla Was - czapki z głów!!

 

Swoje wrażenia chłopaki opisali na stronach swoich blogów -  znajdziecie je w zakładce RELACJE.
***********************************************************************************
 Ekipa BUT Challenge 260 z roku 2014

- wystartowało 11 Zawodników - do Mety dotarł tylko jeden z nich

 

 

27- letni Węgier z miasta Eger - Őrsi BÁLINT, zostaje naszym pierwszym CHALLENGEREM.
Pokonał 260 km w 62h 52min - bez jakiegokolwiek wsparcia na trasie, bez znajomości j. polskiego, bazując jedynie na mapie i na tym co miał w plecaku! Mieliśmy wrażenie, że na Metę dotarł jakieś 20kg lżejszy.... ale dumny i cały!

 

W związku z pięciolatką naszego BUT-cika wprowadziliśmy małe modyfikacje tras (zwłaszcza końcówki tras) co daje dodatkowe (dla niektórych bardzo cenne) punkty kwalifikujące do UTMB.

Mapy, profile i tracki są już dostępne w zakładce TRASY.
Na mapie BUT 60 zobaczycie, że końcówka nie jest już tylko rączym zbiegiem. Troszkę to urozmaiciliśmy bo wiadomo że, nic co łatwe nie cieszy tak bardzo ;)

Inne dystanse (90 i 130) zyskają za to końcówkę na Skrzyczne bo Zawodnicy nieustannie się martwili, że nie lecą na sam szczyt. Ogólnie, nieco nam urosło przewyższenie i tylko nieznacznie dystans.

Ale za to jak bardzo zapamiętacie ten finisz...., ha!!

Cztery dystanse BUT 2017 zostały uznane przez ITRA jako biegi kwalifikacyjne do UTMB 2018

Poniżej, szczegółowa punktacja:  

BUT 40 = 2 pkt UTMB  

BUT 60 = 4 pkt UTMB  

BUT 90 = 5 pkt UTMB  
     BUT 130 = 6 pkt UTMB      
   
              

BUT się kręci...

Wybaczcie nam zaległości w uzupełnianiu strony na bieżąco ale w momencie kiedy BUT startuje to Zawodnik jest dla najważniejszy i na nim głównie koncentrujemy swoją uwagę i wszystkie siły.

Wszystkich Zawodników BUT305 Challenge oraz Zawodników mniejszego BUT-a można śledzić dzięki firmie LEGENDS TRACKING pod tym linkiem: http://but2017.legendstracking.com/#

 

Wyniki online można śledzić TUTAJ

 

W tym roku frekwencja bardzo nas zaskoczyła i UCIESZŁYA! 

Tylu zapisów, zwłaszcza w ostatim momencie, jeszcze nigdy nie mieliśmy.

Z tego powodu też dla niektórych z Was zabrakło koszulek. Nie martwcie się - nic nie przepadło.

Osoby, które nie otrzymały koszulki - proszone są o wysłanie maila na adres: 

beskidyultratrail@gmail.com

Podajcie koniecznie rozmiar oraz adres lub paczkomat na jaki mamy je wysłać.

Weźcie pod uwagę, że koszulki damskie są zaniżone o cały numer a męskie zawyżone.

Jeśli standardowo kobieta nosi rozmiar 'S' - tutaj 'M' będzie moco dopasowana a 'L' luźna ale wcale niewielka. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku koszulek męskich - są o cały rozmiar większe niż standardowe koszulki.

Ale co by o nich nie mówić - w tym roku są naprawę wyjątkowe! 

NEWSLETTER

Zapisz się, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje o nowych zawodach i wynikach oraz najnowsze aktualności
© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB