Beskidy Ultra - Trail®
Beskidy Ultra - Trail®

BUT - czyli o co tu właściwie chodzi

BUT Trek 20 - to propozycja absolutnie dla wszystkich. Dla tych co patykują, dla tych co góry znają i przemierzają i dla tych, którzy kibicując, dla zabicia czasu chcą trasę przebiec, przejść bądź zwyczajnie przespacerować z rodziną lub psem.

Startujemy o 8.00 rano w sobotę i do godz.20.00 meldujemy się na mecie.

Nie liczy się czas - liczy się dystans.

Na trasie będzie trzeba zebrać pieczątki na dowód jej pokonania. Na Mecie będzie czekać na Was medal, ciepła micha i wiwatuące tłumy ;)

Trasa wiedzie przez Karkoszczonkę, Błatnią i Klimczok do Szczyrku na Metę - dystans nieco ponad 20km.

 

BUT 10 szybki i przyjemny dystans dla sprawdzenia swoich możliwości i pościgania się z rywalami. Limit czasu aż 3h

 

BUT 40 pewnie kogoś zdziwi limit czasu ustalony aż na 10h.

Ale dla początkujących górskich maratończyków - te 10h w górach mogą być trudniejsze niż najtrudniejszy dotychczasowy asfalt. Za to na pewno widoki będą dużo piękniejsze

 

BUT 60 -  to przepiękna 63 kilometrowa pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Skrzyczne i na Metę
Nie dajcie się zwieść dystansowi. Trasa jest bardzo wymagająca. Prawdopodobnie wielu z Was podejdzie do niej jako do swojego pierwszego ultra. Przygotujcie się solidnie.

 

BUT 90 – to właściwie 97km pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę 

To niby „tylko” 37km więcej od BUT60 ale nie są to łatwe kilometry. Szlak na Baranią pozwoli Wam się nieco rozpędzić ale już w Węgierskiej Górce będziecie mieli nieco ciężej - by w końcu zmierzyć się z największym i najbardziej stromym podbiegiem – na Skrzyczne.
Jeżeli planujecie się ścigać - przemyślcie strategię dokładnie.
Jeżeli chcecie po prostu zmierzyć się ze sobą – nastawcie się na duże ale przepiękne wyzwanie.

 

BUT 130 – tak jak w poprzednich trasach - to pętla wiodąca ze Szczyrku przez Klimczok, Bystrą, Kołowrót, Szyndzielnię, Cyberniok, Błatnią, Brenną, następnie Równica, Ustroń, Mała Czantoria, Wielka Czantoria, Stożek Mały, Wisła, Smrekowiec, Salmopol, Baranią Górę, Węgierską Górkę, Magurkę Radziechowską, Ostre i na Metę. 

Ale to już bieg dla wytrawnych Biegaczy. Z bardzo dużym przewyższeniem ale jednocześnie z przepiękną trasą. Morderczy wysiłek i niemierzalne szczęście po ukończeniu... 

 

I najtrudniejszy dystans:

BUT 305, tak jak w poprzednich edycjach, nadal ma formułę  BUT Challenge Self-Supported

To nie oficjalny bieg bez absolutnie żadnych świadczeń na trasie. Wyżywienie, zabezpieczenie medyczne, opiekę na trasie zapewniacie sobie sami. Zabraniamy pomocy z zewnątrz. Wszystko musicie sobie zorganizować absolutnie sami.

By wystartować w tym biegu należy wykazać się startem (ukończeniem w limicie) co najmniej 2 setek górskich w ciągu ostatnich 2 lat - o przewyższeniu co najmniej 3000+.
Należy znać się na czytaniu mapy / obsłudze GPS-a i umieć sobie radzić w warunkach górskich.
Trasa nie będzie oznakowana. Do dyspozycji Zawodników będą mapy z rozrysowaną trasą oraz ślad GPS do ściągnięcia ze strony.

Każdy Zawodnik otrzyma nadajnik GPS i będzie można go śledzić online. Ustalony limit Zawodników na tym dystansie to 30 osób.

To ultra w najcięższym wydaniu i nie dla każdego. Dodatkowe utrudnienie stanowi limit 76h,

w którym należy się zmieścić by nie zostać zdyskwalifikowanym.

 

Macie pytania lub wątpliwości - piszcie na adres: beskidyultratrail@gmail.com

Czasem z opóźnieninem ale odpowiadamy na wszyskie Wasze maile.

 

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB