Beskidy Ultra - Trail®
Beskidy Ultra - Trail®

BUT 90 - 5 pkt do UTMB

97km ↗5.460m ↘5.460m Limit czasowy - 23h

  Poniżej szczegółowa mapa trasy:

 

 

Szczegółowy Opis Trasy BUT 90

 

 1. Deptakiem w Szczyrku obok Żylicy biegniemy ok. 500m po czym skręcamy w prawo na ul. Beskidzką.  Na ul. Beskidzkiej w lewo do góry - w prawo – ul. Górska, szlak NIEBIESKI
 2. Następnie w prawo, ul. Wrzosowa szlak NIEBIESKI
 3. Po lewej mijamy Sanktuarium MB Szczyrkowskiej – i dalej szlakiem NIEBIESKIM do Siodła pod Klimczokiem
 4. Na Siodle w prawo szlak CZERWONY
 5. Mijamy schronisko po lewej i nadal biegniemy CZERWONYM aż do Bystrej Krakowskiej. W Bystrej Krakowskiej ul Świerkową wybiegamy w lewo na ul Klimczoka , w prawo na Juliana Fałata przekraczamy ją (zgodnie z przepisami ruchu drogowego) i nadal szlakiem CZERWONYM wbiegamy na Jagodową i Beskidzką – tu już widać pierwszy punkt odżywczy.
 6. Kontynuujemy CZERWONYM szlakiem do góry na RÓWNIĘ
 7.  Na Równi w lewo NIEBIESKIM do schroniska na Koziej Górze
 8. Z Koziej Góry biegniemy ŻÓŁTYM szlakiem do Kołowrotu
 9. Następnie szlakiem ŻÓŁTYM i oznaczeniami (czasami poza szlakiem) wybiegami tuż pod kolejką na SZYNDZIELNI ( tam możliwy PKT kontrolny)
 10. Obok kolejki skręcamy w prawo na ZIELONY i zbiegamy nim aż do schroniska na Dębowcu.
 11. Ze schroniska na Dębowcu zgodnie z oznaczeniami (brak szlaku) biegniemy tzw „szlakiem konnym” w lewo (stojąc przodem do Schroniska) - na dół.
 12. Po około 3km – nadal zgodnie z oznaczeniami skręcamy ostro w lewo w górę i biegniemy na CYBERNIOK – przy nim lub za nim będzie pkt kontrolny!!.
 13. Przez przełęcz Dylówki zbiegamy na dół do Doliny Wapienicy i tam szlakiem NIEBIESKIM przez Kopany, Palenicę i Przykrą dobiegamy do schroniska na Błatniej.
 14. Z Błatniej szlakiem ZIELONYM zbiegamy w kierunku Brennej i 3/4 długości skręcamy na szlak CZARNY
 15. W Brennej wybiegamy obok Urzędu Gminy i przekraczając ul Wyzwolenia (zgodnie z przepisami ruchu drogowego) biegniemy do Amfiteatru gdzie znajdziemy punkt odżywczy
 16. Mijając Amfiteatr wbiegamy na mostek i na szlak ZIELONY i podbiegamy na Horzelnicę (obok wyciągu) i Stary Groń
 17. Za Starym Groniem trzymamy się szlaku CZARNEGO w kierunku Grabowej gdzie skręcamy w prawo i szlakiem CZERWONYM dobiegamy do Białego Krzyża i przełęczy Salmopolskiej gdzie znajdziemy kolejny punkt odżywczy.
 18. Z Salmopola szlakiem CZERWONYM biegniemy na Malinów i na Malinowską Skałę.
 19. Na Malinowskiej skręcamy w prawo na szlak ZIELONY, którym przez Zielony Kopiec i Gawlasi dobiegamy na Magurkę Wiślańską.
 20. Na Magurce kierujemy się CZERWONYM szlakiem na Baranią Górę. Tu zatrzymujemy się chwilę, podziwiamy widoki i meldujemy się na punkcie kontrolnym,
 21. Zbiegając z Baraniej Góry kierujemy się oznaczeniami aż do Wierchu Wisełka i tam w lewo za oznaczeniami (czarny szlak jest słabo widoczny) zbiegamy aż do trawersów (szerokich szutrowych tras) i skręcając w lewo zbiegamy do Węgerskiej Górki.
 22. Dobiegamy do drogi asfaltowej którą biegniemy aż do szlaku ZIELONEGO. Nim przez Czerwieńską Grapę dobiegamy do ulicy Turystycznej z której przed mostkiem skręcamy w lewo na Trakt Cesarski. Biegniemy nim aż do punktu widokowego – szlak CZERWONY (po prawej stronie), przy którym zbiegamy na dół, przekraczamy mostek i widać już punkt odżywczy.
 23. Z punktu odżywczego wracamy przez punkt widokowy na szlak CZERWONY i biegniemy w kierunku na Glinne a następnie Magurkę Radziechowską.
 24. Na niej skręcamy w prawo na szlak ZIELONY w kierunku na Murońkę i Ostre.
 25. Za Murońką zbiegamy za oznaczeniami z zielonego szlaku na Halę Ostre i z niej ostrym zbiegiem trafiamy do Ostrego gdzie na głównej drodze skręcamy w lewo w kierunku hotelu ZIMNIK.
 26. Przy hotelu skręcamy w lewo na szlak NIEBIESKI wiodący na Skrzyczne. Wbiegamy na Skrzyczne prosto na stok i nim zbiegamy w dół ok 400m i skręcamy w prawo na ZIELONY.
 27. Biegniemy nim ok 600 m i odbijamy w prawo za oznaczeniami. Po ok 1,5 km zbiegu odbijamy w lewo i biegniemy piekną zalesioną , miekką scieżką aż dobiegamy do zabudowań i tam znów prosto na miękką leśną ścieżkę, przez strumień i do góry na asfalt.
 28. Na nim w prawo i po ok 150 m z asfaltu w lewo i ostro do góry. Znowu za oznaczeniami pod górę ok 700 m i na szczycie za oznaczeniami w zbieg.
 29. Na dole w prawo i ok 2 km ścieżkami pod Skalitem. 
 30. Nadal podążając za oznaczeniami dobiegamy do Przełęczy Siodło.
 31. Po Siodle kierujemy się na Skalite i trasą w lewo na dół zgodnie z oznaczeniami (nadal trasa biegowa) dobiegamy do domostw i w dół drogą pokrytą płytami do mostka na Żylicy.
 32. Za mostkiem skręcamy w PRAWO i widać już Skocznię a przed nią Amfiteatr w Szczyrku. 

Jesteś na Mecie - GRATULACJE!!!

 

Poniżej pliki do pobrania:

 

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB