Beskidy Ultra - Trail®
Beskidy Ultra - Trail®

BUT 305 Challenge

 

Jak już wiecie, BUT Challenge w tym roku wydłużył nieco swój dystans i będzie liczył aż 305km z przewyższeniem 15.770m +/-
Trasa:
Szczyrk, Skrzyczne, Ostre, mała pętla na Górkę Radziechowską i Salmopol, potem na Klimczkok, Błatnią , Brenna i zaczyna się duża petla: Ustron, Kubalonka, Węgierska Górka, Korbielów, Zawoja, Sucha Beskidzka, Krzeszów, Porąbka, Bystra, Wilkowice, Klimczok i Szczyrk.
 
Track do pobrania z pliku poniżej:

Szczegółowy opis trasy BUT 305

 1. Start z Amfiteatru w Szczyrku na ul. Beskidzką w prawo na szlak NIEBIESKI. Na Klimczok NIEBIESKIM i za schroniskiem na Klimczoku szlakiem ZIELONYM a potem ŻÓŁTYM na Kołowrót i potem NIEBIESKIM na Kozią Górę.
 2. Z Koziej Góry NIEBIESKIM na Równię i CZERWONYM do Bystrej a tam ZIELONYM ciśniemy do Wilkowic i dalej ZIELONYM szlakiem na Magurkę.
 3. Z Magurki NIEBIESKIM na Przełęcz Przegibek i dalej Groniczki a tam zmieniamy na CZERWONY kierując się na Hrobaczą Łąkę. Nadal CZERWONYM kierujemy się do zapory w Porąbce i za zaporą po górę. Na górze dochodzimy do szerokiego szlaku i skręcamy w lewo. Po ok 100m po prawej będzie ścieżka – nią zbiegamy w dół do ul. Karpackiej i następnie Kozubnickiej do mostka.
 4. Za mostkiem skręcamy w prawo i po prawej mijamy ruiny ośrodka Kozubnik. Biegniemy drogą do góry aż dotrzemy do szlaku po lewej. Nim pniemy się do góry aż do rozejścia i na nim szerokim szlakiem w lewo. Po ok 500 m przy stodole po prawej stronie skręcamy w ścieżkę w prawo i zaraz za stodołą znowu w prawo. Biegniemy w dół mijając dom po lewej i zbiegamy szlakiem cały czas na sam dół i aż do mostka , za nim na drodze biegniemy w lewo aż do szlaku ZIELONEGO po prawej stronie, który prowadzi na Bukowski Groń, Małą Bukową aż do Kocierza.
 5. Przy ośrodku Kocierz skręcamy w lewo na szlak CZERWONY i nim przez Kiczorę, Potrójną, Łamaną Skałę, Leskowiec, Groń Jana Pawła II i Jaworzynę dobiegamy do Krzeszowa Górnego.
 6. Tu znowu CZERWONYM ciśniemy na Przełęcz Carchel i zmieniamy na ZIELONY a nim przez Lipską Górę do Suchej Beskidzkiej.
 7. W Suchej CZARNYM kierujemy się na Przysłop a potem CZERWONYM do centrum Zawoi.
 8. W centrum Zawoi skręcamy w lewo i następnie w prawo na ZIELONY i nim ciśniemy na Cyl na Hali Śmietanowej (po pewnym czasie ZIELONY przejdzie w NIEBIESKI ale potem wróci do ZIELONEGO). Z Cylu CZERWONYM na Krowiarki i dalej przez drogę i CZERWONYM na Babią Górę.
 9. Z Babiej Góry CZERWONYM zbiegamy na dół do Markowych Szczawin a następnie przez Jałowcowy Garb, Mędralową, Przełęcz Głuchaczki, Jaworzynę, Beskid Krzyżowski i Beskid Korbielowski do Przełęczy Glinne.
 10. Z przełęczy Glinne NIEBIESKIM szlakiem w górę Pięciu Kopców stamtąd CZARNYM na Halę Miziową skąd CZERWONYM na Rysiankę.
 11. Z Rysianki ŻÓŁTYM na Redykalny Wierch a potem CZARNYM a potem ZIELONYM na Halę Boraczą.
 12. Z Boraczej NIEBIESKIM na Prusów i aż do Żabnicy. Przy Zabytkowym kościele skręcamy w lewo na główną drogę i kontynuujemy nią aż do CZERWONEGO i dalej główną drogą.
 13. Dobiegamy do ronda i na nim skręcamy w lewo na ZIELONY szlak a następnie w prawo w ul. Kazimierza Czarkowskiego przez mostek na Turystyczną i dalej ZIELONYM aż do CZARNEGO i nim na Wierch Wisełka.
 14. Tam skręcamy na szlak CZERWONY w lewo i przez Wierch Równiański, Przysłop, Stecówkę, Szraculę do Przełęczy Kubalonka.
 15. Z Kubalonki (po przejściu drogi) biegniemy CZERWONYM na Kiczorę, Kyrkawicę, Wielki Stożek, Mały Stożek, Cieślar, Soszów Wielki, Soszów Mały, Przełęcz Beskidek na Wielką Czantorię.
 16. Z niej CZARNYM (tuż za Wielką Czantorią jest słynne czeskie schronisko z tanim i pysznym piwem) w kierunku na Czantorię Małą a następnie ŻÓŁTYM w kierunku na Ustroń.
 17. W Ustroniu biegniemy ŻÓŁTYM a potem Myśliwską, Partyzantów, w prawo 3 Maja, w prawo Słoneczną, w prawo na Grażyńskiego a następnie Szpitalną, Leczniczą, Uboczną, Leczniczą, Źródlaną i na szlak CZERWONY.
 18. CZERWONYM wbiegamy na Równicę, a tam przy schronisku w lewo na ZIELONY i nim zbiegamy aż do Brennej.
 19. W Brennej w prawo główną aż do CZARNEGO i nim w lewo na Błatnią – po drodze wchodzimy w ZIELONY.
 20. Z Błatniej ŻÓŁTYM biegniemy na Klimczok a z niego na Siodle pod Klimczokiem w prawo CZERWONYM do Przełęczy Karkoszczonka.
 21. Stąd nadal CZERWONYM do przełęczy Salmopol a dalej CZERWONYM na Malinowską Skałę a tam w prawo ZIELONYM na Magurkę Wiślańską a z niej CZERWONYM na Magurkę Radziechowską
 22. Na Magurce Radziechowskiej skręcamy w lewo na ZIELONY i nim biegniemy do Ostrego. Na głównej drodze skręcamy w lewo aż do hotelu Zimnik a przed nim w lewo na szlak NIEBIESKI
 23. NIEBIESKIM biegniemy do samej góry na Skrzyczne.
 24. Ze Skrzycznego zbiegamy ZIELONYM a następnie CZERWONYM a na przełęczy Siodło skręcamy w lewo i biegniemy drogą aż do płyt a za nimi wzdłuż rzeki Żylicy aż do Amfiteatru gdzie nareszcie kończymy. A na Mecie czekamy na Was my, jedzenie i zasłużony odpoczynek.

NEWSLETTER

Zapisz się, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje o nowych zawodach i wynikach oraz najnowsze aktualności
© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB